Ryłko to przedsięwzięcie z Kalwarii Zebrzydowskiej tworzące różnorodne obuwie damskie i męskie. Organizacja działa od lat pięćdziesiątych. Początkowo było to małe studio artystyczne, które tworzyło buty przy użyciu konwencjonalnej strategii i było kontrolowane przez jedną osobę przez właściciela. W latach 90. pod Kalwarią Zebrzydowską działał zakład przetwórczy, który umożliwił tworzenie w szerszym zakresie.
Dziś firma jest znana na całym świecie, zwłaszcza w Polsce i wielu częściach Europy.RYŁKO zajmuje się wysokiej jakości obuwiem dla niego i dla niej. Obuwie damskie obejmuje buty za kostkę, botki, kowbojki, sztyblety, buty elastyczne, obuwie codzienne, szpilki, balerinki, espadryle, sandały, klapki, klapki i tak dalej. Firma oferuje również przyzwoity wybór odzieży sportowej, akcesoriów, a także kolekcji ślubnej. Można też u niego robić zakupy, czy to wysokiej jakości buty, botki, odzież sportową i nie tylko.
Teraz dowiedzmy się, jak powstał Ryłko, jego historia sukcesu i jak skutecznie rozprzestrzenił się na całym świecie-
LATA 1960
W 1964 roku Stanisław Ryłko otworzył własny sklep szewski w Kalwarii Zebrzydowskiej. RYŁKO wszedł na rynek z butami męskimi na starcie.
Szał Beatlesów był uzasadnieniem, dlaczego modę tamtych czasów tak mocno motywowali młodzi ludzie z Liverpoolu.
Modę damską przytłoczyły trapezowe sukienki i mniejsze niż zwykle spódnice, modę męską przeładowały cienkie spodnie o dżinsowej fakturze, golfy i płaszcze bez kołnierzyka. RYŁKO cały czas podążał za duchem czasu, rozwijając model męski znany jako „Beatle boots”.

LATA 70
Początek lat 70. to dla RYŁKO godzina pierwszych poważnych zmian – organizacja wysłała rozwój swojej kobiecej kolekcji.
Niepokoje były również w modzie. Panie zaczęły nosić spodnie. Ubrania okazały się bardziej luźne.
Powstały style „kłopotliwe” i „disco”. Jednym z wzorów obuwia tamtych czasów były ciężkie buty na platformie.
LATA 80
W tych latach organizacja skupiła się głównie na obuwiu damskim. Marka była coraz bardziej znana wśród klientów.
Znaki współczucia, nagabywania i uznanie docierały do Stanisława RYŁKO nawet z odległych zakątków planety.
Modę lat 80. określało przede wszystkim uwielbienie dla kiczu. Neonowe odcienie, lakierowana skóra bydlęca i brokat były wszędzie obecne. Nikogo nie szokowały aktywne ubrania i dodatki w zwykłych strojach.
Lata 90
Główny sklep organizacji RYŁKO został otwarty w 1997 roku przy ulicy Floriańskiej w Krakowie. Rozpoczęła ekspansję marki na całą Polskę.
Wzorce modowe wśród Polaków ukształtowały dwa znane, rekordowe dramaty telewizyjne: „Dynastia” i „Beverly Hills 90210”. Sprawili, że ludzie pokochali jakość, przesadne płaszcze na ramiona i futrzane ubrania, a także ubrania wykonane ze spodni.